Kouzelná sladkost z trouby: Recept na nebeská povidla!

Povidla V Troubě

Povidla jsou tradiční český produkt, který se připravuje z ovoce a cukru. V této době jsou obvykle vařená na sporáku v hrnci, ale existuje i zajímavá varianta – povidla v troubě. Tato metoda může být rychlejší a jednodušší než klasické vaření, zatímco chuť povidel zůstává plná sladkosti a ovocné chuti. Pokud se chystáte udělat nějaké "domácí" povidla, je to skvělý způsob, jak ušetřit čas a energii při vaření. Přečtěte si náš recept na povidla v troubě a zkuste si je doma sami připravit!

Seznam potřebných surovin

Pokud chcete připravit lahodná povidla v troubě, neobejdete se bez několika klíčových surovin. První z nich jsou samozřejmě švestky - ideálně zralé a sladké. Švestky by měly být pevné, ale ne tvrdé a bez vad. Kromě švestek budete potřebovat cukr, kterým dochutíte povidla podle svého gusta. Dále budete potřebovat citronovou kůru, skořici a hřebíček - tyto koření dodají povidlům speciální chuť a aromatickou vůni. Nakonec si připravte i vodu, do které budete švestky vařit spolu s cukrem a kořením, a tuk na vymazání pekáče - povidla totiž musí být pečená v troubě. Pokud máte tyto suroviny připraveny, můžete se vrhnout na vaření dokonalých povidel!

Postup přípravy

Povidla jsou lahodným doplňkem k mnoha pokrmům, ať už se jedná o sladké dezerty nebo slaná jídla. Pokud máte rádi povidla a chcete je připravit doma, máme pro vás jednoduchý recept na povidla v troubě. Pro postup přípravy si dejte pozor na následující kroky:

1. Připravte si kvalitní a čerstvé švestky - ideální jsou ty s vyšší cukernatostí.

2. Švestky omyjte, nakrájejte na poloviny a vyjměte jim pecky.

3. Vložte švestky do pekáče, který vyložíte papírem na pečení.

4. Posypte švestky cukrem dle své chuti - obvykle se používá 1-2 lžíce cukru na každých 500g švestek.

5. Pekáč s švestkami vložte do předehřáté trouby na teplotu 180°C a pečte po dobu cca 2-3 hodin (dle toho, jak velký pekáč použijete).

6. Pravidelně kontrolujte stav povezl podle barvy a konzistence - jakmile budou dostatečně zhoustlé a zlatavé, můžete je vyndat z trouby.

Nyní máte hotové skvělé povidla, které můžete skladovat v lednici a použít kdykoli jako vynikající přísadu k mnoha jídlům. Dobrou chuť!

Variace a tipy

Variace a tipy pro přípravu povidel v troubě jsou nekonečné. Můžete použít různé druhy ovoce, jako jsou meruňky, švestky nebo hrušky, aby vaše povidla byla ještě chutnější. Pokud si přejete, můžete také přidat koření, jako je skořice nebo muškátový oříšek, abyste dodali trochu hloubky a bohatosti do vaší směsi. Pokud máte rádi konzistenci s kousky ovoce, zkuste míchat jen část ovoce na kaši a zbytek nakrájejte na menší kousky. Kromě toho můžete experimentovat s různými druhy sladidel, jako je med nebo javorový sirup, abyste našli svou ideální rovnováhu sladkosti. S tímto receptem na povidla v troubě se máte opravdu na co těšit!

Shrnutím celého procesu přípravy povidel v troubě je nutné zdůraznit, že tento recept přináší nejenom vynikající chuť, ale také je mnohem jednodušší a rychlejší než tradiční způsob vaření na sporáku. Povidla jsou po upečení lahodně sladká a dokonale krémová. Navíc lze tento recept modifikovat pro různé chutě a preference. Vyzkoušejte ho tedy sami a užijte si kulinářský zážitek!

Publikováno: 29. 08. 2023

Kategorie: recepty

Autor: Tereza Menšíková

Tagy: povidla v troubě | recept na povidla připravená v troubě