Objevte chuťovou rozmanitost českého piva s Bernardem: Tradiční receptury a nezapomenutelné zážitky z každého doušku!

Bernard Pivo

Úvod do piva Bernard

Úvod do piva Bernard

Přivítáme vás u značky Bernard - jednoho z nejvýznamnějších českých piv. Toto pivo je vyrobeno podle tradičních postupů s použitím místních surovin a díky tomu má vynikající chuť a aroma. V našem úvodu se dozvíte více o historii značky Bernard, procesu výroby tohoto lahodného pivka a o tom, jaké jsou oblíbené druhy piva Bernard u nás i v zahraničí. Připravte se na skvělou degustaci!

Historie pivovaru Bernard

Historie pivovaru Bernard sahá až do roku 1597, kdy v obci Humpolec začal místní šlechtic Jan Štursa s výrobou piva. Pivovar se postupně rozrůstal a získával na oblibě. V roce 1991 byla založena nová firma, která převzala tradici vaření prémiového piva a pojmenovala ho po zakladateli - pivo Bernard.

Dnes je pivovar Bernard jedním z největších českých pivovarů s moderním vybavením a excelentní kvalitou svých výrobků. Je známý především svými vynikajícími ležáky a speciálními pivy, jako je například nefiltrované pivo či tmavý speciál.

Historie pivovaru Bernard je tedy plná tradice i moderních inovací, které spolu tvoří nezapomenutelnou chuť tohoto českého piva.

Výroba piva Bernard

Vstupte do světa výroby piva Bernard a objevte zákoutí tohoto slavného českého pivovaru. S využitím nejmodernějších technologií a s láskou ke kvalitnímu řemeslu se zde každý den vyrábí skvělé Bernard pivo, které si získalo srdce mnoha milovníků dobrého pití po celém světě. Při prohlídce pivovaru se dozvíte více o procesu výroby, tradicích, které zde panují již dlouhou dobu a ochutnáte tradiční české pivo, které stojí za to si užít!

Charakteristika chuti a vůně

Charakteristika chuti a vůně Bernad piva: zlatavá barva, plné tělo s jemnou nasládlostí a mírnou hořkostí. Vůně je příjemně sladová s nádechem chmele. Bernard pivo je dokonalým zástupcem českého pivovarnictví, které se pyšní svou tradicí i kvalitou surovin.

Druhy piva Bernard

Druhy piva Bernard jsou zárukou pravého českého pivního zážitku. Tato tradiční česká pivovarská značka si zakládá na kvalitě a dokonalosti každé lahve, kterou opouští jejich brány. Z nabídky Bernard piva si můžete vybrat například světlý ležák, polotmavý speciál nebo tmavým desítku - všechna připravena s láskou a péčí o detail. Rozhodněte se pro chuťový zážitek na úrovni a ochutnejte druhy piva Bernard!

Ocenění a úspěchy pivovaru Bernard

Pivovar Bernard si v průběhu své existence připsal na své konto řadu ocenění a úspěchů, které jej činí jedním z nejlepších pivovarů v České republice. Jeho kvalitní suroviny, tradiční technologie vaření a pečlivost při výrobě piva jsou jen některé z faktorů, které vedly k jeho uznání. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění patří například zisk titulu Pivovar roku v roce 2013 v rámci soutěže Hospodský pohár. Dále bylo Bernardovu pivu uděleno prestižní ocenění European Beer Star za mimořádnou kvalitu a chuť. V neposlední řadě je také důležité zmínit, že pivo od Bernarda se stalo oficiálním pivem Českých aerolinií a je pravidelně nabízeno během letu i na mezinárodních leteckých linkách.

Pivní turistika v pivovaru Bernard

Poznejte kouzlo pivovaru Bernard a jeho unikátního pivního světa! Svařené s láskou a tradicí, piva z Bernardu jsou vrcholným příkladem českého řemesla. Pivní turistika nabízí nejen degustaci různých druhů piva, ale také možnost prohlédnout si výrobu a historii tohoto skvostného pivovaru. Od malých rodinných výrob na začátku 90. let po dnes již mezinárodně uznávanou značku – dejte se na cestu objevování tajů bernardského piva!

Pivní festivaly a akce spojené s pivem Bernard

Pivní festivaly a akce spojené s pivem Bernard jsou nezbytnou součástí českého kulturního dědictví. Vyznačují se vynikajícím pivečkem, přátelskou atmosférou a skvělými zážitky pro všechny návštěvníky. Těšit se můžete na široký výběr piva Bernard, které nabízí nejen klasické lagerové typy, ale také zajímavé speciální varianty. Navštivte ty nejlepší pivní festivaly a akce po celé České republice a ochutnejte to nejlepší z českých pivovarů!

Doporučení a servírování piva Bernard

Doporučení a servírování piva Bernard

Pokud chcete vychutnat plnou chuť českého piva, doporučujeme si pořídit lahve nebo sud s pivem Bernard. Pivo se doporučuje podávat vychlazené na teplotu 6-8 °C a nalít do sklenice s širším hrdlem, aby se uvolnila aroma piva. Při servírování je důležité dodržovat správnou techniku nalévání - sklenici naklonit při nálevu pod 45° úhlem a postupně ji narovnat, aby vznikla pevná pěna. Sledujte kvalitu vašeho Bernard piva od začátku až do posledního doušku!

Závěr a shrnutí výhod a kvalit piva Bernard.

Závěr a shrnutí výhod a kvalit piva Bernard:

Pivo Bernard se řadí mezi nejoblíbenější česká piva díky své jedinečné chuti a vysoké kvalitě ingrediencí. Hluboká zlatá barva, bohatá pěna a lahodná chuť jsou pouze některé z mnoha výhod, které toto pivo nabízí.

Jednou z hlavních charakteristik pivovaru Bernard je jeho pečlivost při výběru surovin. Používají se pouze ty nejkvalitnější chmelové odrůdy a slad z místních polí, což dává pivu Bernard jedinečnou chuťovou harmonii.

Další výhodou piva Bernard je tradiční technologie vaření, kterou pivovar dodržuje už více než 400 let. Důležitost tradičního postupu se projevuje také ve sklizni chmele ručně či teplotním režimu pro skladování piva.

Zkrátka, pivovar Bernard si drží tradici vysoce kvalitního českého piva s unikátním charakterem. Pokud milujete vynikající chuť dobrého piva, rozhodně byste měli ochutnat Bernard!

Publikováno: 22. 04. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Veronika Balcarová

Tagy: bernard pivo | české pivo