Zkuste ty nejlepší recepty s rebarborou a okouzlete své chuťové buňky!

Rebarbora Recepty

Co je rebarbora?

Rebarbora je zelenina, která se připravuje ze stonků řapíkatého celeru. Její chuť je kyselá a svěží, což z ní dělá perfektní ingredienci pro letní saláty, polévky a omáčky. Přestože není tak populární jako jiné druhy zeleniny, mnoho lidí si oblíbilo tento neobvyklý pokrm. Pokud se chystáte vyzkoušet rebarboru poprvé, neváhejte a zkuste si některý z našich jednoduchých receptů s tímto zajímavým ingrediencem!

Jak vybrat a skladovat rebarboru?

Rebarbora je úžasná zelenina, kterou můžete využít jako ingredienci pro mnoho chutných jídel. Pokud však nevíte, jak vybrat a skladovat rebarboru, může to být problém. Proto jsme si pro Vás připravili několik užitečných tipů.

Kdy vybírat rebarboru?

Rebarboru byste měli vybírat v období od dubna do června, kdy má nejlepší chuť a aroma. Pokud jste si ji koupili, určitě si dávejte pozor na stonky – ty by neměly být příliš tenké nebo poškozené.

Jak skladovat rebarboru?

Rebarboru můžete skladovat buď v ledničce nebo na chladném a suchém místě. Především je důležité ji nechat zabalenou, aby nedošlo k jejímu vysychání. Pokud ji budete chtít skladovat delší dobu, doporučujeme ji nakrájet na menší kousky a zamrazit.

S těmito tipy je snadné si uchovat a použít čerstvou rebarboru pro vaše oblíbené recepty!

Recept na tradiční anglický dezert s rebarborou - Rhubarb Crumble

Jste připraveni na nezapomenutelné chuťové zážitky? Rhubarb Crumble je tradiční anglický dezert s rebarborou, který zaručeně podpoří vaše chuťové buňky. Tento jednoduchý a přesto lahodný recept vám umožní snadno připravit tento skvost na svém talíři. S jemnou křupavou vrstvou drobenky a sladkou omáčkou z rebarborového pyré, to je dezert, který si oblíbíte. Takže neváhejte a vyzkoušejte tento recept na tradiční anglický dezert s rebarborou - Rhubarb Crumble je tady pro vás!

Recept na sladký koláč s rebarborou a jahodami

Recept na sladký koláč s rebarborou a jahodami je vynikající volbou pro ty, kteří si rádi pochutnávají na sladkých dobrotách. Tento koláč je plný chuti a vůně čerstvé rebarbory a sladkých jahod. Jeho příprava je poměrně snadná, takže se můžete těšit na skvělé výsledky i bez zkušeností v kuchyni. Pokud hledáte něco nového a neobvyklého, tento recept na sladký koláč s rebarborou a jahodami zaručeně splní vaše očekávání!

Recept na osvěžující letní nápoj s rebarborou a mátem

Rebarbora, tradiční letní ovoce, se hodí nejen do sladkých dezertů ale i jako ingredience pro osvěžující nápoje. Tento recept na letní nápoj s rebarborou a mátem je skvělým způsobem jak si vychutnat svěžest tohoto ovoce. Potřebujete jen pár jednoduchých ingrediencí a můžete si užít lahodný koktejl plný vitamínů a minerálů. Zkuste ho sami a okusíte osvěžení jako nikdy předtím!

Recept na pikantní omáčku s rebarborou a chilli

Potřebujete trochu pikantnosti do svého jídla? Vyzkoušejte recept na pikantní omáčku s rebarborou a chilli! Tato omáčka je skvělým doplňkem k různým druhům masa, zeleniny nebo těstovin. Sledujte následující kroky a bude to hotové za chvilku.

Recept na zdravý smoothie bowl s rebarborou a ovocem

Recept na zdravý smoothie bowl s rebarborou a ovocem

Tento recept je skvělým způsobem, jak přidat do svého jídelníčku více zeleniny a ovoce. Rebarbora je perfektní ingrediencí pro toto smoothie, protože obsahuje vitamín C, vlákninu a mnoho dalších výživných látek.

Pro přípravu budete potřebovat:

- 1/2 šálku nakrájené rebarbory

- 1/2 šálku mraženého lesního ovoce (jahody, borůvky, maliny)

- 1 banán

- 1/2 šálku nesladkého mandlového mléka

- 1 lžička medu

Postup:

1. Vložte všechny ingredience do mixéru.

2. Mixujte po dobu 30 sekund nebo dokud nezískáte hladkou konzistenci.

3. Nalijte smoothie do misky a ozdobte čerstvým ovocem a semínky chia.

Tento zdravý smoothie bowl s rebarborou a ovocem je skvělý jako snídaně nebo rychlý snack během dne. Užijte si ho!

Tipy na další použití rebarbory v kuchyni.

Rebarbora je nejen chutnou, ale i velmi zdravou potravinou. Pokud se těšíte na méně tradiční recepty, máme pro Vás několik tipů na další použití této obskurní rostliny v kuchyni. Připravte se na originální kombinace a experimentujte s novými chutěmi!

Publikováno: 28. 04. 2023

Kategorie: recepty

Autor: Adéla Broučková

Tagy: rebarbora recepty | jídlo