Jablickar: Nejlepší recepty pro gastronomické dobrodružství s jablky

Jablickar

Co je jablickar?

Jablickar je speciální nástroj, který se používá k rychlému a snadnému oloupání jablek. Jeho hlavní funkcí je odstranění jádřince a vyříznutí jablek do tenkých plátků nebo proužků. Díky jablickaru můžete připravit velké množství jablečných pokrmů za krátkou dobu. Tento praktický nástroj vám ušetří čas i úsilí při vaření s jablky a otevře dveře pro gastronomická dobrodružství plná chutných jablečných receptů.

Jaké jsou nejlepší recepty s jablickarem?

Jablickar je skvělým doplňkem do kuchyně, který můžeme využít při přípravě různých pokrmů. Existuje mnoho chutných receptů, ve kterých se jablickar uplatní. Jedním z nejoblíbenějších je jablečný koláč s jablickarem. Tento koláč je velmi jednoduchý na přípravu a jeho chuť je prostě úžasná. Dalším oblíbeným receptem je domácí jablečný džem s jablickarem. Tento džem má bohatou ovocnou chuť a perfektně chutná na čerstvém pečivu nebo jako náplň do dortů či palačinek. Využití jablickaru v kuchyni však není omezeno pouze na tyto recepty. Můžeme ho také použít při přípravě ovocných salátů, smoothie nebo dokonce jako ingredienci do pikantních omáček. Jablickar je opravdu univerzálním pomocníkem v kuchyni, který nám umožňuje tvořit gastronomická dobrodružství s jablky.

Jak připravit jablečný koláč s jablickarem?

Jablečný koláč s jablickarem je lahodným dezertem, který si zamilujete. Na přípravu budete potřebovat 500 g jablek, 200 g jablickaru, 250 g mouky, 150 g cukru, 125 g másla a 2 vejce. Nejprve si připravte těsto smícháním mouky, cukru a rozpuštěného másla. Poté přidejte vejce a vypracujte hladké těsto. Jableka oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Na rozválené těsto položte jablečné plátky a posypte je jablickarem. Koláč pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut, nebo dokud není těsto zlatavé. Hotový koláč můžete podávat s vanilkovou zmrzlinou nebo šlehačkou.

Jak vyrobit domácí jablečný džem s jablickarem?

Domácí jablečný džem s jablickarem je skvělým způsobem, jak využít přebytku jablek a zároveň si dopřát sladkou pochoutku. Pro přípravu potřebujeme 1 kg oloupaných a nakrájených jablek, 500 g cukru, šťávu z jednoho citronu a 1 vanilkový lusk. Jableka společně se šťávou z citronu necháme vařit na mírném ohni, dokud nezměknou. Poté přidáme cukr a vanilkový lusk a vaříme dalších 30 minut. Hotový džem nalijeme do sterilizovaných sklenic a uzavřeme. Sklenice pak uložíme do chladna a necháme vychladnout. Tímto jednoduchým postupem si můžete vytvořit lahodný domácí jablečný džem plný ovocné chuti jablickaru.

Jaké jsou další možnosti využití jablickaru v kuchyni?

Jablickar je skvělým pomocníkem v kuchyni a nabízí mnoho dalších možností využití. Můžete s ním připravit osvěžující jablečný smoothie nebo si udělat domácí jablečné pyré, které můžete použít jako náplň do buchet či zákusků. Další možností je přidání jablickaru do ovocných salátů, což dodá pokrmu jemnou sladkou chuť. Jablickar se také hodí na přípravu jablečného sirupu, který můžete použít jako sladidlo do čaje nebo koktejlů. A pokud máte rádi pikantní chutě, můžete si vyrobit pikantní jablečnou omáčku s jablickarem, která bude skvělým doplňkem k masovým pokrmům. Možností využití jablickaru je opravdu mnoho a záleží jen na vaší fantazii a chuťových preferencích.

Tipy a triky pro práci s jablickarem.

Při práci s jablickarem je důležité dodržovat několik tipů a triků, které vám usnadní přípravu jídla s tímto úžasným ovocem. Nejprve je dobré vybrat správný druh jablickaru, který bude odpovídat vašim potřebám. Pokud chcete použít jablickar na přípravu jablečného koláče, doporučuje se vybrat takový, který má pevnou konzistenci a sladkou chuť. Pro výrobu jablečného džemu je vhodnější měkký a šťavnatý jablickar.

Dalším tipem je správné skladování jablickaru. Jablka by měla být uložena na chladném a suchém místě, aby si udržela svou čerstvost co nejdéle. Před použitím je také dobré omytí a zbavení se eventuálních vadných částí.

Při přípravě jablečného koláče s jablickarem je důležité dbát na to, aby byly kousky jablickaru rovnoměrně rozloženy po celém povrchu těsta. To zajistí lepší chuťový zážitek a rovnoměrné propečení koláče.

Pokud plánujete vyrobit domácí jablečný džem s jablickarem, je dobré přidat do něj i šťávu z citronu. Tato kyselá složka pomůže vyvážit sladkost jablickaru a dodat džemu svěží chuť.

Při používání jablickaru v kuchyni je také možné experimentovat s různými recepty. Můžete například připravit jablečné pyré, které může sloužit jako základ pro dorty nebo dezerty. Jablickar lze také použít na přípravu jablečného kompotu nebo jako ingredienci do ovocných salátů.

Pokud se vám bude jablickar lepit na nože nebo struhadlo, můžete ho lehce posypat moukou nebo cukrem. To zabrání přilnutí a usnadní práci s tímto ovocem.

Vyzkoušejte tyto tipy a triky při práci s jablickarem a objevte nové možnosti využití tohoto skvělého ovoce ve vaší kuchyni!

Závěrem můžeme říci, že jablickar je skvělým pomocníkem v kuchyni pro přípravu chutných jablečných pokrmů. Při nákupu jablickaru je důležité vybrat ten správný typ, který bude vyhovovat vašim potřebám. Doporučujeme zvolit jablickar s ostrými noži a pevnou konstrukcí, který snadno oddělí jádro od dužiny jablek. Dále je vhodné si vybrat jablickar s různými nastavitelnými velikostmi, aby bylo možné připravit jablečné plátky různých tlouštěk. Před nákupem se také zamyslete nad tím, kolik jablek budete často zpracovávat, abyste si vybrali kapacitu jablickaru odpovídající vašim potřebám. Investice do kvalitního jablickaru se určitě vyplatí a umožní vám snadno a rychle připravovat lahodné pokrmy plné jablek.

Publikováno: 24. 11. 2023

Kategorie: recepty

Autor: Adéla Broučková

Tagy: jablickar | gastronomie